Про навчання в бойових умовах розповів Суспільному десантник однієї із бригад ЗСУ

Про навчання в бойових умовах розповів Суспільному десантник однієї із бригад ЗСУ

24 лис. 2022

Десантник однієї із бригад десантно-штурмових військ України Георгій розповів Суспільному про те, як проходив навчання роботі із Javelin в бойових умовах.

Спогадами про початок повномасштабного вторгнення російських військ на територію України, створення у підрозділі групи протитанкістів, яку озброїли системами Javelin та перші навички користування ними військовий поділився з кореспондентом Суспільне Житомир Дмитром Клименком.

Георгій згадує: прокинувся о 5:08 від того, що прилетіла ракета. Командир взводу зайшов і сказав: «Хлопчики, почалась війна. Збирайтесь».

«Ми вдвох сиділи і думали, як ним (Javelin) користуватись, каже Георгій. Купа кнопок, і ніхто не знає, що з ним робити. Але швидко розібралися. За дві години до бою нам показали, що потрібно натискати. І все поїхали працювати».

Читайте також: «Спадок Терещенків» покажуть у найстарішому кінотеатрі Житомира

Після передислокації підрозділ Георгія зайняв позиції в селі Кам’янка біля Ізюму. Бої за село тривали місяць, каже Георгій, особливо жорсткі були в кінці березня.

«Ми сиділи, як у ямі. З одного боку пагорб, з іншого – також пагорб. Один наш, інший не наш, а ми посередині»,каже військовий.

Георгій згадує, як вперше відпрацював з Javelin.

«Як просвітлення. Все згадалось. Все, що колись бачив та читав, воно якось ось так все з’явилось в голові. В бою все відбувалось швидко, і росіяни навіть не могли зрозуміти, звідки прилетіла ракета. Я не думаю, що вони, навіть, помічали її. Я з однієї позиції зробив три спуски, і жоден ствол танка не повернувся на мене».

Оперативні інформаційні матеріали про Житомирщину шукайте на цифрових платформах мовника Суспільне Житомир:

Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й радіостанції (Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 місцеві телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media та діджитал-платформах.

За матеріалами Суспільне Житомир.