Біля UA: ЖИТОМИР відбулася акція протесту

Біля UA: ЖИТОМИР відбулася акція протесту

25 лют. 2020

25 лютого біля приміщення Житомирської філії Суспільного відбулася акція проти змін у роботі регіональних мовників. Близько сотні мітингувальників вимагали припинити впровадження Концепції регіонального мовлення Суспільного на 2020 – 2021 роки, що була ухвалена Наглядовою радою мовника 2 грудня 2019 року. 

 

На думку учасників акції, передбачена у Концепції зміна принципів виробництва контенту загрожує подальшому існуванню Суспільного. Люди тримали плакати із написами: «Стоп знищенню ТБ і радіо Житомирщини», «Врятуй регіональний контент Суспільного», «Суспільне ТБ — це єдиний неолігархічний медіамайданчик України», «Гроші платників податків області мають працювати на громаду. Де децентралізація?».

 

«Сьогодні ми маємо 6 годин власного регіонального мовлення — 3 години на радіо та 3 години на телебаченні. Це мало. А нова Концепція регіонального мовлення на 2020-2021 роки передбачає зменшення контенту на телебаченні до 1-ї години. Тому ми вважаємо, що одна година — це надзвичайно мало для того, щоб висвітлювати події, що відбуваються в нашому регіоні», — стурбована Наталія Дехтієвська, редакторка творчої групи «Ранок».

 

Менеджер Артур Самарцев і продюсерка Таміла Бутко поспілкувалися із організаторами протесту, журналістами і запевнили, що UA:ЖИТОМИР, як і всі інші філії Суспільного, продовжує мовлення, а глядачі і слухачі вже з наступного сезону побачать суттєве збільшення регіональних програм в ефірі.

 

«Збільшення регіонального контенту відбуватиметься за рахунок збільшення тривалості щоденної суспільно-політичної програми «Тема дня» (з 26 хв. до 40 хвилин). Ранковий ефір зазнає трансформації та поєднає усі філії Суспільного у щоденному мовленні. Радійники можуть використовувати частоти інших каналів Суспільного, адже нещодавно в Житомирі відкрили ще одну частоту – UA: Промінь.Також цьогоріч вдесятеро збільшилось фінансування регіональних проектів, що проходять конкурсний відбір — із 2-ох до 20-ти мільйонів гривень», — сказала продюсерка Таміла Бутко. І додала: «Вже в березні буде оголошено відкритий конкурс проєктів для регіонального телебачення і радіо»

 

Мітингувальники висловили побоювання, що новий регіональний контент, який буде виготовлятися сторонніми продакшенами на замовлення Суспільного, може не відповідати стандартам мовника. Продюсерка Житомирської філії Таміла Бутко пояснила, що кожен із конкурсних проектів проходить кілька етапів відбору. 


«Спочатку конкурсний проєкт мають затвердити на рівні регіональної філії, потім захист відбувається в Центральній Дирекції Суспільного мовника. Ба більше: якщо готовий телевізійний чи радійний продукт буде порушувати стандарти Суспільного, він просто не буде допущений до ефіру», — розповіла Таміла Бутко.

 

«Щодня ми рухаємось уперед, оновлюємо і модернізуємо ефірні та концертну студії, ремонтуємо кабінети та коридори. В планах на цей рік — закупка телевізійної та комп’ютерної техніки. Окрім цього, за рахунок збільшення фінансування ми отримали зростання зарплати журналістів: у 2018 році середньомісячне нарахування було 8-9 тисяч гривень, у 2019-му — 9.5 тисяч гривень, 11,5 тисяч гривень в цьому році», — сказав менеджер Артур Самарцев

 

Після акції протесту, менеджер UA: ЖИТОМИР провів для всіх охочих екскурсію філією. 

Член правління НСТУ, відповідальний за адміністративно-господарський напрям і регіональний розвиток, Микола Чернотицький прокоментував акцію так:

«Я вдячний усім, хто висловив свою підтримку регіональним Суспільним мовникам. Хочу запевнити, що ми робимо все, що в наших силах, аби зберегти й розширити регіональне мовлення, зробити Суспільне в кожному регіоні потужним медіа, якому довіряють, на яке зважають. Багато для цього вже зроблено. Минулого року ми показали приклад якісної незалежної журналістики під час передвиборчої кампанії. Наші новини стабільно отримують найвищі оцінки зовнішніх моніторингів. Але ми ще не отримали підтримки глядачів і слухачів. Це конкурентний ринок, де ми маємо вибороти увагу аудиторії. Тому нині ми зібрали досвід усіх регіонів за ці два роки, а також успішні західні моделі, озброїлися дослідженням уподобань нашої аудиторії і розробили інший підхід у виробництві контенту. Так, він потребуватиме змін від кожного з нас, але ми маємо достукатися до наших глядачів та слухачів і максимально ефективно використати бюджетні кошти. Останні пів року ми щомісяця збираємося з усіма менеджерами й продюсерами філій, щотижня ми зв’язуємося онлайн — аналізуємо, рахуємо, обговорюємо варіанти. У нас дуже мало часу, аби довести, що регіональне Суспільне — потрібне, важливе та варте бюджетного фінансування. Для цього ми зараз акумулюємо всі наявні ресурси. Маємо об’єднатися для нашої аудиторії».

 

Нагадаємо, Концепція регіонального мовлення у 2020-2021 передбачає:

  • налагодження ефективного використання виробничих потужностей та зміну способів доставки сигналу; 
  • організаційну перебудову та перехід на проєктний менеджмент; 
  • збільшення виробництва регіонального контенту за рахунок залучення зовнішніх продакшенів.